ako vyčistiť koberecKoberec si do domácnosti alebo firmy kupujeme nielen preto, aby celý priestor zútulnil alebo pohlcoval hluk a podlahu tak zateplil. Ale tiež preto, aby zdôraznil náš osobný vkus, prípadne schopnosť zladiť všetky prvky bytového zariadenia do jedného harmonického celku. – Čistenie kobercov Trnava

Na druhej strane treba počítať s tým, že tento kus bytovej textílie si do nás bude vyžadovať istú úroveň starostlivosti, opatery a priebežného ošetrovania. Jednoducho povedané, aby nám koberec dlho a spoľahlivo slúžil, a navyše dobre vyzeral. Musíme voči nemu splniť aspoň minimálne nároky spojené s otázkou jeho životnosti.

Výsledok čistenia akéhokoľvek koberca je potom priamo úmerný zvolenej a použitej technológiii, vybranej čistiacej chémii, a prirodzene kvalite vyškolených ľudí, teda odbroníkov. Ktorí tento proces následne realizujú.

Na trhu…

čím vyčistiť koberecNa trhu s takýmito službami môžeme dnes nájsť veľké množstvo firiem, ktoré sa čisteniu kobercov venujú profesionálne. Medzi nimi vo všeobecnosti prevládajú dve základné metódy, a to extrakčný spôsob a strojové hĺbkové čistenie.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA koberce klientov ošetruje výlučne s pomocou preverenej metódy hĺbkového strojového čistenia. Jadro metódy tvoria výkonná, moderná technika a progresívne technológie. Počas čistenia sa potom používa predovšetkým kotúčový čistiaci stroj. Práve toto zariadenie predstavuje onen kľúčový rozdiel oproti metóde tzv. extrakčného čistenia kobercov.

Extrakčné čistenie je na trhu ešte stále šancou, ako vyčistiť koberec lacno a rýchlo, a to bez ohľadu na ďalšie súvislosti, a to doslova. Takéto ošetrovanie kobercov je už v dnešných súvislostiach technologicky neúčinné, morálne zastarané, a voči kobercu značne nešetrné.

Firmy…

ako odstrániť škvrny na koberciFirmy, realizujúce extrakčný spôsob tvrdia, že táto čistiaca metóda predstavuje optimálny pomer ceny a kvality. Žiaľ, veľmi rýchlo sa ukáže, že „rádoby“ finančná úspora nedokáže nijakým spôsobom vyvážiť nekvalitný výsledok, ale to už zväčša býva neskoro. Po takmto čistení koberec ostáva zašednutý, farby sú nevýrazné a celkový dojem klienta nenadchne.

V tejto súvislosti treba jasne povedať, že firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. extrakčné čistenie klientom zásadne nedoporučuje. Systém tzv. mokrého čistenia, ktoré reprezentuje práve extrakčná metóda sa totiž na profesionálne ošetrenie kobercov v žiadnom smere nehodí.

Krátke a rýchle vstreknutie čistiacej chémie do tela koberca, ktoré vzápätí nasleduje vysatie danej plochy, nemôže v žiadnom prípade koberec vyčistiť. Ok, na prvý pohľad beží všetko dynamicky, je to obecne lacnejšie ako strojové čistenie, no výsledky sú v drvivej väčšine prípadov viac ako slabé, často až katastrofálne.

Povrch…

starostlivosť o svetlý koberecPovrch takto vyčisteného koberca ostane často poškodený do tej miery, že pomôcť už nemusí ani ďalšie čistenie, čo býva na pováženie. Skrátka, ani na tomto mieste neprestáva platiť stará známa pravda, že lacnejšie  býva málokedy výhodnejšie. Na to netreba zabúdať. 

Skúsme teraz, namiesto „ľudového“ extrakčného systému čistenia koberca, uvažovať o voľbe trochu drahšieho riešenia, ktoré ponúka zákazníkom profesionálna spoločnosť A SERVIS LIPKA, a hovorme o strojovej metóde čistenia…

Výhody? V prvom rade zrejme získame voľný čas, čo je príjemné zistenie, tým skôr, že dnes je voľný čas vzácny. Za druhé. Máme istotu, že koberece budú vyčistené v tej najvyššej možnej kvalite, a hlavne načas. A do tretice. Strojové čistenie poskytuje rad výhod, ktorými extrakčné čistenie v žiadnom smere nedisponuje, čo nikoho nenechá ľahostajným.

Strojové…

údržba koberceStrojové hĺbkové čistenie firmy A SERVIS LIPKA reprezentuje moderný a efektívny spôsob ošetrenia rôznych druhov kobercov. Zrealizované zákazky vždy dosahujú mimoriadne vysokú úroveň kvality. Zdrojom tejto stability bolo a ostáva cielené využívanie inovatívnych postupov a špičkových technológií.

Technickú časť strojovej metódy predstavuje zhruba 50 kilogramov vážiaci tlakový kotúčový stroj s rotačnými kefami a extrémne výkonný vysávač. V neposlednm rade treba spomenúť aj unikátny chemický prostriedok od nemeckej firmy Bosch RTS.

Proces čistenia začína tým, že špecialisti A SERVIS kotúčovým strojom s rotačnými kefami aplikujú do koberca roztok chemickej čistiacej látky. Vďaka mechanickému rotačnému pohybu stroj postupne generuje hustú, aktívnu penu, ktorá systematicky a cielene preniká do hĺbky znečisteného koberca.

Skvelé…

lacné čistenie kobercovSkvelé vlastnosti unikátnej kozmetiky naštartujú následne proces, počas ktorého sa spoľahlivo odstránia všetky nečistoty, vrátane tých, ktoré sa v koberci usádzali roky. Sila tejto chémie likviduje taktiež alergény, roztoče a mikroorganizmy. Takže koberec je na konci práce dokonale hygienicky čistý a hĺbkovo vydezinfikovaný.

Akonáhle skončí proces spojený s chémiou a silou kotúčového stroja, začnú špecialisti firmy pracovať s ďalším výnimočným technickým zariadením. Ku slovu sa tak dostáva výkonný, trojmotorový vysávač, ktorý však dokáže podstane viac, ako len dobre povysávať.

Tento silný a spoľahlivý stroj zvláda – takpovediac – tri v jednom. Za prvé. Vie sa účinne a rýchlo vysporiadať so zvyškami peny na koberci. Čo je dôležitý technologický predpoklad vysokej kvality práce. Za druhé. Dokonale vysaje uvoľnenú špinu, ale tiež roztoče, alergény a všetky mikroorganizmy.

A napokon…

najlacnejšie čistenie kobercovA napokon, v tretej časti svojej roboty, dokáže každý koberec zbaviť prebytočnej vody a vlhkosti, ktorá sa počas práce nazhromaždila. Túto technologickú výhodu, teda odstránenie prebytočnej vody a vlhkosti, extrakčná metóda neumožňuje, čo rezultuje do ďalších problémov tohoto zastaraného a neefektívneho postupu čistenia.

Len pre ilustráciu. Zákazník – práve z tohoto dôvodu – musí počítať s dlhým časom sušenia svojho koberca. Vyčistený koberec sa podľa konkrétnych podmienok v miestnosti, suší len pomaly a postupne, čo trvá od troch po deväť hodín,  a to je pre každého zákazníka viac ako nepríjemné a časovo obmedzujúce.

Zákazníkmi oceňovanou prednosťou strojovej metódy je schopnosť poradiť si aj s pachmi, ktoré sa v kobercoch často usádzajú. Do štruktúry koberca pachy prenikajú rovnako v byte ako aj vo firme, a to bez väčších prekážok. Pritom ale vedia majiteľovi koberca dokonale znepríjemniť majiteľom život.

Mimoriadne…

ľahké čistenie kobercovMimoriadne odpudivý, a veľa ráz doslova obťažujúci, býva v uzavretom priestore zápach cigaretového dechtu, dymu a alkoholu, najrôznejších vôní z kuchyne alebo špecifický odér, ktorý zvyknú vyprodukovať domáci štvornohí miláčkovi.

Prirodzene, že v procese strojového čistenia si spoločnosť A SERVIS LIPKA dokáže aj s takýmito problémami suverénne poradiť. Zákazník má potom po skončení komplexného čistenia k dispozícii nielen perfektne čistý, ale aj voňavý a hebký koberec.

Na rovinu. Z času na čas sa stane, že koberce – najmä tie staršie a viac namáhané – bývajú vzhľadovo natoľko zanedbané, že klient sa už v podstate zmieril so smutným faktom, že sa s nimi nadobro rozlúči. Často potom býva poslednou šancou a nádejou práve hĺbkové strojové čistenie firmy A SERVIS LIPKA.

V mnohých…

rýchle čistenie kobercovV mnohých takýchto prípadoch sa potom ukázalo, že odborne zvládnutá práca a profesionálne skúsenosti, dokážu z odpisovaného koberca urobiť kus, ktorý vie ešte niekoľko rokov výborne poslúžiť. Vďaka tomu klient ušetrí nielen za kúpu nového, ale na vlastné oči sa presvedčí, že strojová metóda čistenia dokáže občas „zázraky na počkanie.“

S istou dávkou profesionálnej cti a odborných vedomostí sa dá teda povedať, že s pomocou čistiacej strojovej metódy je možné z kobercov klientov odstrániť prakticky čokoľvek. Hádam s výnimkou jedinej, ale v zásade neprekročiteľnej technologickej výhrady. Koberec v behu svojej vymedzenej životnosti nesmel prekročiť tzv. „hranicu vyčistiteľnosti.

Za viac ako dvadsať rokov praxe, má spoločnosť A SERVIS LIPKA poruke už nemálo podobných prípadov, kedy bola celá plocha koberca v takmer dezolátnom stave, nadobro poničená a v každom smere zanedbávaná.

Takáto…

hĺbkové čistenie kobercovTakáto situácia sa dá tiež vyriešiť, aj keď s istou formou licencie. So zákazníkom možno uzavrieť dohodu, že firma koberec vyčistí, no už nemôže garantovať kvalitatívne parametre, ktoré strojová hĺbková metóda dosahuje celkom štandardne. Klientov koberec bude čistý, funkčný a používateľný bez obmedzení, ale bez hebkosti a sviežeho vzhľadu.

Medzi podnetné a klientom vítané bonusy strojového čistenia patrí tiež skutočnosť, že zákazník po ukončení práce vôbec nespozná miesto, kde bol jeho koberec hĺbkovo čistený. Dá sa povedať, že aj tento fakt jednoznačne svedčí o kvalitách strojovej metódy a bohatých skúsenostiach odborníkov firmy A SERVIS LIPKA. 

Klient v závere zákazky získava nielen precízne vyčistený a svieži koberec. Ale tiež koberec, ktorý je celkom suchý. Aj preto pri strojovej metóde odpadá nutnosť, ktorej sa pri extrakčnom čistení nedá vyhnúť. Povinnosť čakať, kým celá plocha náležite vyschne a majiteľ môže svoj koberec naplno využívať.

Asi…

dezinfekčné čistenie kobercovAsi je práve v tomto mometne prospešné poznamenať, že po koberci, ktorý bol vyčistený extrakčným spôsobom, by sa až do jeho celkového vysušenia nemalo vôbec chodiť, nijako ho zaťažovať alebo inak namáhať. To predstavuje kľúčové východiská.

Vlhkosť a voda sú totiž jedinečným magnetom, ktorý spoľahlivo priťahuje na koberec nové nečistoty, prach a špinu. Extrakčne „vyčistený“ koberec tak môže práve takýmto spôsobom, veľmi ľahko získať vzhľad nečistenej a zošednutej plochy. 

Strojová metóda problémy takéhoto typu vonkoncom nepozná, dokonca zákazníkovi ponúka ďalšie plus. Vďaka tomuto jedinečnému, modernéhmu spôsobu čistenia sa vlas koberca dokáže opäť krásne vyrovnať a celá plocha získa znovu svoj stratený objem, vzhľad a pôvab.

V konečnom…

strojové čistenie kobercovV konečnom dôsledku je teda táto – povedzme estetická – výhoda očividným dôkazom, že hĺbková strojová metóda spoločnosti A SERVIS LIPKA dnes na trhu patrí medzi absolútnu technologickú špičku.

Popísaná metóda strojového čistenia firmy Čistenie kobercov Trnava, kde hrá kľúčovú úlohu kotúčový stroj s rotačnými kefami, komplexne odráža najnovšie možnosti moderných odborných poznatkov a špičkových technológií, používaných vo sfére upratovacích a čistiach služieb.

S prispením tradičnej flexibility a trvalej snahy ponúkať klientovi len tie najlepšie riešenia, dokáže firma všetky moderné poznatky. Takmer ihneď aplikovať do bežnej praxe. Aj na tomto mieste teda vidno, že hlavným a jediným záujmom profesionálneho snaženia firmy A SERVIS LIPKA bol a ostáva zákazník, jeho predstavy a želania.

Spoločnosť…

cena čistenie kobercovSpoločnosť sa tak deň, čo deň môže plne spoliehať na bohaté skúsenosti svojich kmeňových zamestnancov, kvalitné technické vybavenie a unikátne chemické prostriedky. A propos. Aj preto firma zamestnáva len stálych pracovníkov, a nevyužíva služby brigádnikov.

Keď k tejto “basic“ trojici predpokladov pridáme aj denne využívaný individuálny klientský prístup v spojení s tradičnou svedomitosťou a poctivosťou všetkých zamestnancov, získava firma A SERVIS LIPKA výrazný potenciál ostať natrvalo na tých najvyšších stupienkoch kvality a zákazníckej obľúbenosti.

Nedávna objednávka v istej mladej rodine zase celkom jednoznačne preukázala tieto východiská. Zavolala nám pani, že na ich koberec sa vinou dvoch nedočkavých detí dostala hustá, čokoládová zmrzlina, navyše trochu roztopená, čo vec len skomplikovalo.

Ako…

kde nechať vyčistiť koberecAko povedala, skúšala tie fľaky čistiť vo vlastnej réžii. Ale výsledok je viac ako rozpačitý. Keďže na koberci stále vidí nepekné, aj keď obrysovo neurčité mapy. Rada by sa ich zbavila. Lebo na webe si našla o firme A SERVIS LIPKA len tie najlepšie referencie. A preto predpokladá, že profíci to zvládnu na jednotku.

Nasledovala celkom rýchla dohoda o podmienkach práce, presnom termíne a čase. Odpudivé škvrny hĺbková strojová metóda zvládla už pri prvom čistení. Takze koberec mladej rodiny sa vrátil do podoby pred „zmrzlinovou pohromou.“

Pani bola so službami firmy A SERVIS navýsosť spokojná, keďže povrch koberca ostal hebký, svieži a krásne nadýchaný. Ako na konci sama povedala, v najbližšom čase si firmou A SERVIS LIPKA nechá vyčistiť koberce v celom byte, keďže kvalita práce je exceletná a prístup veľmi profesionálny. Koniec-koncov, takto si to aj celé predstavovala, dodala.