umývanie okien cena za m2Drvivá väčšina chlapov moje slová buď nepochopí, alebo ich bude trochu ironicky zľahčovať. Nakoniec môj otec, blahej pamäti, nebol v tomto smere iný. Počujem ho, ako keby to bolo včera. Čo majú tie ženy stále s tým upratovaním, čo neustále, preboha, riešia? Raz okná, potom koberce, nábytok, záclony. Skrátka, bol to typický chlap, ktorý je nad vecou, ale čistota a poriadok sú pre neho samozrejmosťou.

Vydávala som sa teda s touto skúsenosťou a verila, že moja drahá polovička túto gentickú výbavu mužského pokolenia nezdedila. Prvý rok, či dva to fungovalo viac-menej dobre. Manžel sa dokonca často sám hlásil do rodinnej sobotňajšej upratovacej smeny. Bola som ticho rada a maľovala si budúcnosť ružovo.

Postupom času sa ale moje sladké snívanie rozplynulo v realite všednosti. Manželova pomoc sa stávala čoraz zriedkavejšou a striedali ju hodiny v autodielni, na futbale alebo na rybách. Beriem, chlap nie je bytosť stvorená pre dlhodobé sedenie pri domácom krbe, no tváriť sa, že domácnosť si musí odmakať iba žena je vrcholom mužskej sebastrednosti.

Uznávam…

cena umývanie okienUznávam, istý posun nastal s narodením nášho prvého syna, keď sa muž na dlhú dobu neuveriteľne premenil a potomkovi sa venoval priam vzorne. Vážne, všetka česť a sláva. Jeho minulé absencie pri domácich prácach, som mu v tom čase takmer celkom odpustila. Syn bol pre neho alfou a omegou každého dňa i noci.

Manžel sa ukázal ako bezchybný a skvelý otec. Po roku, dvoch sa obaja moji chlapi začali z domu vytrácať do typicky mužského sveta a ja som sa v tom čase mohla venovať nielen domácnosti, ale občas i sama sebe. Aj keď mi väčšina domácich prác v referáte ostala, zvykla som si na istý rytmus a s prehľadom ich zvládala.

Nedávno sa ale predo mnou nahrnulo viacero vecí naraz a mne sa na krátku chvíľu zazdalo, že uprostred domácnosti a všetkých tých nekonečných prác, opäť lietam sama samotná. Keď sa ale nad tým trochu zamyslím, čiastočne si za to môžem sama.

Koncom…

cenník umývanie okienKoncom leta, na rodinnej grilovačke u brata, som všetkým okolo seba sľúbila, že na Vianoce sa uvidíme v našom dome. Samozrejme, rodina má byť pokope, no niekedy je s tým toľko starostí, že sa človek nestačí diviť ako to ti naše babičky všetko postíhali.    

Nie je to len však len sporák a niečo dobré na tanieri. Musíte myslieť aj na čistú a upratanú domácnosť, aby to dobré na tanieri chutilo ešte lepšie. A práve tu ležal kameň úrazu. Muž mi síce prisľúbil pomôcť s varením, keďže jeho chlapské varenie je plné nápadov, no pečenie, a hlavne upratovanie, strašili vo sne iba mňa. 

V návale stresu a únavy som sa manželovi zdôverila, a – ajhľa – dobrý nápad a riešenie boli zrazu na svete. Muž sa na mňa s porozumením pozrel a bez dlhých rečí sa spýtal, prečo neskúsiť upratovaciu profi firmu? Je to predsa praktické a úplne bežné. Kolegyňa na jednu z nich nedá dopustiť, takže načo váhať? Zodvihol telefón a po pár minútach mi podával kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., výškové práce, čistenie fasád a umývanie okien Trnava.

Doplnil…

výškové práceDoplnil, že podľa web informácií má firma za sebou už dlhé roky praxe, pracuje s najlepšími technológiami a zamestnáva tých najskúsenejších odborníkov. Veľmi rada som túto možnosť uvítala a obratom A SERVIS zavolala. Prekvapili ma milým prístupom, ochotou a chuťou poradiť najlepšie riešenie.

Niet sa teda čomu diviť, že dohodu sme mali uzavretú naozaj rýchlo. Vyhovoval mi nielen termím, ale aj predpokladaná čiastka, ktorá sa mi zdala – vzhľadom na čas pred Vianocami a k počtu okien na dome – primeraná. Po dvoch dňoch sa trojica usmiatych zamestnancov A SERVIS objavila pred našou bránou v plnej poľnej a o niekoľko minút už boli okná v rukách naslovovzatých odborníkov.

Muža so synom som ešte ráno preventívne vypravila na výlet k rodičom. Nechcela som, aby sa chlapec pohyboval dlhší čas kade-tade v prievane a náhodou niečo chytil. Navyše som mala taký malý, tajný plán. Čas, kedy budú ľudia z A SERVIS čistiť všetky naše okná, využijem na vygruntovanie celej kuchyne. Predpokladala som totiž, že práca upratovacej firmy potrvá veľkú časť dňa, ale nečakane som sa mýlila.  

Náš…

výškové umývanie okienNáš dom je síce len priemerne veľký, ale okien má pomerne dosť. Ak k nim pripočítam aj tri strešné okná, presklenú stenu v obývacej izbe a dvojicu balkónových dverí, robota sa nakopí raz-dva. Pre jednu ženu je to zaberačka na celý víkend. Trojica týchto profíkov však mala s touto prácou očividne veľké skúsenosti. Každý ich pohyb prezrádzal, že im rukami prešli už stovky, ba tisícky okien, takže nasadené tempo oknám svedčilo.

Nekonali sa žiadne pánske debaty a ani neodskakovalo na cigaretky. Muži sa venovali svojmu úseku a pracovali sústredene až do konca. Tieto slová nehovorím to len tak pre nič za nič. Zažila som totiž u mňa v úrade upratovaciu firmu, ktorú šéf v časovom strese najal, aby po nám maľovaní kancelárie rýchlo upratala. 

Muži boli štyria, ale ich výkon som mohla v pohode nahradiť možno i ja sama. Jeden z nich stál na parapete zvnútra, ďalší dvaja na chodníku z ulice. Parapetový pracant nenáhlivo svoje okno kriesil a dva pouličné kádre uznanlivo pofajčovali a zhusta kibicovali. Štvrtý z partie sa motal kdesi o kanceláriu ďalej a zrejme mu bolo ľuto, že je sám.   

Viem…

ako vyleštiť oknáViem, že vtedy mal šéf s tou slávnou upratovacou firmu dosť dlhé naťahovačky, lebo nechcel v žiadnom prípade uhradiť robotu, ktorá nebola ani školským cvičením na tému – ako sme umývali okná, ale robili niečo celkom iné. Odvtedy som tejto službe vlastne veľmi neverila a hľadela na ňu so značnými predsudkami.

Našťastie, vďaka upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA a trojici jej precízne pracujúcich zamestnancov, som dostala skvelú šancu na reparát. Nielenže boli dopoludnia s prácou hotoví, ale všetky okná boli nádherne vyčistené. A pozor! Ako žena pod oknami rozumiem všetko, teda sklo, parapety aj rámy. Žiadne fľaky, zanedbané kúty, úzke škáry alebo málo dostupné miesta. Všetko bolo dokonale čisté a ošetrené.

Samozrejme, že som žiarila nadšením, lebo mať pred sviatkami z krku všetky okná, a navyše v takej precíznej forme, bolo pre mňa viac ako výhra v lotérii. Jeden zo zamestnancov A SERVIS mi navyše ponúkol možnosť nano impregnácie strešných okien, čím by som si v budúcnosti ušetrila čas a peniaze. Bola som presvečená, že s manželom sa na objednaní tejto služby rýchlo dohodneme.

Keď…

ako vyleštiť okná bez šmúhKeď páni odišli, dala som si v upratanej kuchyni zaslúženú kávu a tešila sa, že sa budem môcť venovať príprave rodinných sviatkov bez stresu. Muž so synom sa vrátil pomerne neskoro, keďže vraj nechceli prekážať. Keď som mu popísala, ako rýchlo a kvalitne nám firma okná umyla, manžel mi naznačil, že okrem tej nano impregnácie, treba dohodnúť aj čistenie kobercov, nech je pred Vianocami čas na iné, podstatnejšie veci.

Veľmi rada preto odporúčam služby Trnava okna, výškové umývanie aj do vašej domácnosti. Získate nielen profesionálne služby od skúsených odborníkov. Ale naozaj ušetríte čas aj na iné, oveľa doležitejšie veci, napríklad víkednové chvíle so svojou rodinou. Kliknite na myti-oken.net a určite mi dáte radi za pravdu.