prípravok na čistenie kobercovPoviem vám, keď je človek – teda hlavne chlap – po uši zamilovaný, dokáže spáchať tie najpodivnejšie a dokonale bláznivé veci. Môžete mi veriť, veď v našej upratovacej fime sme už podobné situácie zažili neraz, a občas bolo málo krútiť hlavou alebo ťukať prstom na čelo. Aby som ale neostal len v rovine teórie, rád tieto úvahy podporím príbehom, ktorý sa nám vo pritrafil celkom nedávno.

Do firmy nám vtedy zavolal mladý, trochu popletený chalanisko, možno niečo po dvadsiatke. Vraj si pred pár dňami vyrobil problém, ktorý síce skončil poriadnym domácim karambolom, no podľa slov jeho priateľky môžu byť obaja radi, že ich neviezla sanitka rovno do špitálu.

No, tak to máte od tých zhora veľké šťastie, doplnil som ho, a čo sa vám prihodilo, pane? Mladík v prvom rade nástojčivo požiadal našu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Trnava, o akútnu a účinnú pomoc s vyčistením koberca, a potom nám začal načrtávať udalosť, ktorá k tej galibe viedla.

To viete, počas praxe sme u nás počuli kadejaké story…

To viete, počas praxe sme u nás počuli kadejaké story, ktoré ľudia dokázali spískať, pričom obeťami boli vždy a zásadne koberce, no tento kulinársky príbeh bol v niečom netradičný. Vlastne som to už naznačil. Jadrom príbehu bola ružová snaha zamilovaného mladíka, prekvapiť dámu svojho srdca skvelým dezertom a vyslúžiť si tak jej obdiv.

Situácia, v ktorej sa tí dvaja mladí ocitli, obsahovala takmer dokonale klasické ingrediencie. Dvojica zaľúbencov, prázdny byt rodičov dievčaťa, zopár spoločných dní a obojstranný pocit, že svet je ružová gombička, ktorá po rozopnutí ponúka raj na zemi. Pre úplnosť treba pripomenúť, že podobnú situáciu sme zažili takmer všetci, takže sme boli blízko javiska.ako vyčistiť koberec

Chalanisko sa pred dievčaťom už pár ráz pochválil, že varenie a pečenie sú pre neho skvelým relaxom a doma sa gastronómii venuje pravidelne. A tak by jej rád pripravil niečo výnimočne dobré, dokonca snáď tajnú rodinnú špecialitu, ktorú ho naučila stará mama. Dievča bolo nadšené, a tak po návšteve neďalekého obchodu pristálo v kuchyni všetko potrebné.

Hlavným zaklínadlom receptu…

čistenie kobercov domaHlavným zaklínadlom receptu bol karamel. Tí, čo niekedy stáli pri sporáku alebo sa príprave karamelu venovali, dobre vedia, že nejde o žiadnu hračku. Treba mať v sebe dostatok odvahy, istej skúsenosti a kus obozretnosti, keďže táto sladká radosť vie byť voči cukrárovi nielen nečakane agresívna, ale aj prekvapivo zákerná.

No, a potvrdilo sa to aj v prípade nášho zaľúbeného klienta. Chlapec sa do karamelu pustil po hlave a dievča ho ticho obdivovalo. Ako povedal, k výrobe karamelu pričuchol najviac raz, či dvakrát. Cukor sa preto začal rýchlo páliť a hrozila poriadna hanba. Čo bolo horšie, prepadol panike, vletel do kuchyne a s kastrólom plným pekelne horúcej hmoty, zachraňoval, čo sa dá.

Prirodzene, nenapadlo ho nič lepšie, ako smerovať cez obývačku na balkón, kde chcel kus rozpáleného riadu bezpečne postaviť. Uprostred izby si však s hrôzou uvedomil, že nemá v ruke ani utierku, ani chňapku a ten kastról je čoraz horúcejší. A tak sa stalo, čo sa stať muselo. Mládencovi všetko vyletelo z rúk, prirodzene, rovno na koberec. V duchu mi odrazu vyskočil obraz, kde má dievča dlane pred očami a chalan krátko, ale šťavnato zakľaje. Myslím, že to bolo v tej chvíli všetko, čo mohli jeden pre druhého urobiť. Proste sa potvrdilo, že slečna mala pravdu, keď haváriu okometovala slovami, že to vlastne dobre dopadlo.

Keď sa dvojica trochu oklepala…

Keď sa dvojica trochu oklepala, okamžite začali s rozliatym karamelom bojovať. Vedeli, že ich vysnívaný spoločný čas je nadobro fuč, no mali k dobru iba pár dní, kým sa rodičia dievčaťa vrátia, takže hrali o čas a vlastný obraz. Skúsili rýchlo prejsť web stránky, a mali šťastie. Našli dajaké zaujímavé „babské“ rady ako na to, a tak sa pustili do roboty.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Jedna ľudová, často navštevovaná rada z webu, znela nasledovne. Škvrnu od karamelu treba v prvom rade navlhčiť teplou vodou. Potom inkriminované miesto posypeme kvalitným pracím práškom a veľmi opatrne ho kefou čistíme. Následne všetky zyšky fľakov prepláchneme teplou vodou.

Ak sa škvrna karamelu z koberca ešte celkom nestratila, obozretne použijeme bežný roztok peroxidu vodíka. Keď s prácou skončíme, opäť na miesto aplikujeme teplú vodu a prací prášok. Na záver čistenú plochu ešte raz prepláchneme a necháme poriadne vyschnúť.

Čakal som napäto so slúchadlom v ruke…

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaČakal som napäto so slúchadlom v ruke, čo bude ďalej. Mladý muž si unavene povzdychol a poznamenal bez nálady, že toto insitné čistenie síce čo-to spasilo, ale koberec nevyzeral vôbec dobre, skôr naopak. Dievča výsledok ich námahy dokonca označilo za pozvánku do veľkého domáceho cirkusu, lebo mama vidí aj za roh.

A tak chalan rozhodne navrhol, že celé miesto ešte raz poriadne vytepujú, veď s tým nič nemôžu pokaziť. Doma tepuje bežne spolu s otcom, takže vie ako na to. Nachystal si všetko potrebné a dal sa do práce. Mladá žena medzitým pátrala na webe, či nenájde ešte dajaké iné, rozumné a osvedčené rady.

Muž sa pri čistení maximálne snažil, keďže jeho motivácia bola naozaj vysoká. Výsledok totiž mohol mladej dvojici značne pomôcť alebo aj všetko pokaziť. Žiaľ, keď s robotou skončil, obaja usúdili, že celkový umelecký dojem má k plusovým číslam ďaleko. Pripálený karamel však zanechal na koberci agresívne a odolné škvrny, a tak ani odhodlané tepovanie očakávanú zmenu neprinieslo.

Takže ste si nakoniec našli adresu upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, doplnil som slová sklamaného mládenca. V podstate áno, prezradil mladý muž, aj keď nám to trochu trvalo. A ďalej pokračoval. Priateľka chcela získať záruku na stopercentý výsledok, takže pátrala nielen na webe, ale oslovila i manželku staršieho brata, či by jej nevedela s problémom poradiť.

K nášmu veľkému prekvapeniu…

K nášmu veľkému prekvapeniu sme sa od švagrinej mojej priateľky dozvedeli, že tepovanie, ktorému odborníci hovoria extrakčné čistenie, nebude pre nás to pravé orechové. Povedala nám k tomu asi toľko. Zhruba pred rokom vyskúšala vo svojej rodine služby dajakej firmy, ktorá sa extrakčnej metóde venuje profesionálne. Najprv to vyzeralo, podľa jej slov, vyzeralo viac ako sľubne. Ľudia prišli na čas, nachystali si propriety a dali sa do roboty.Škvrny na koberci - Ako vyčistiť

Do veľkého koberca postupne zapracovali roztok teplej vody a špeciálnej chémie. Využili pritom stroj – tepovač – takže im to išlo celkom od ruky. Keď hustá tepovacia pena urobila svoje, obsluha stroj prepla do polohy vysávanie. Teda aspoň tak jej povedali, keď sa o pracovný postup firmy zaujímala. Nakoniec všetku kalnú penu a uvoľnenú špinu z čisteného koberca postupne vysali.

Do tej chvíle som bola s extrakčným čistením spokojná, pokračovala švagriná. Firma nám síce poradila, aby sme koberec nechali cez noc poriadne vyschnúť, ale s tým som počítala. Je pravdou, že byt sa naplnil vlhkosťou a neveľmi príjemnou vôňou mokrej tkaniny. Deti doma však neboli a nás s manželom to rozhádzať nemohlo.

Nedostatky sa objavili až ráno…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaNedostatky sa objavili až ráno. Plocha vyčisteného koberca bola pokrytá fľakmi a škvrnami. Švagriná pokračovala tým, že volala do firmy, čo to má znamenať, ale výhovorky mali bezchybne nacvičené. Dodnes sa s nimi naťahujú, takže extrakčné čistenie treba radšej hodiť za hlavu. Na záver pani doporučila, firmu A SERVIS LIPKA a bude po starosti. Dodala, že práve táto im s kobercom nesmierne pomohla, čo predpokladá aj v prípade karamelu.

Aha, takže našu spoločnosť vám odporučila švagriná vašej priateľky, podotkol som. To nás úprimne teší, vážený pane. Viete, nadviazal na moje slová naštartovaný chalan. Potrebujeme získať stopercentú istotu, že stopy toho karamelu z koberca dostanete, a to bez akýchkoľvek následkov alebo nepríjemností.

To je predsa jasné, ďakujeme za dôveru, ale myslím, že môžete byť celkom pokojný, ubezpečil som ho. Ak sa dohodneme na našej zákazke, vráti firma A SERVIS LIPKA tomu poznačenému kobercu všetko, o čo ho horúci karamel pripravil. To vám môžem jednoznačne sľúbiť, zdôraznil som.

Potom sa všetko už začalo hýbať v zabehnutých koľajách…

Potom sa všetko už začalo hýbať v zabehnutých koľajách. Dohodli sme si u dvojice termín, pričom sme sa snažili klientom vyjsť maximálne v ústrety, aby neprišli o cenný čas, ktorý ich delil od návratu rodičov. Doladili sme tiež presnú hodinu a financie, takže o necelé dva dni sme sa s kolegom skladali u nich v byte.

Dievča a chalan boli veľmi sympatickí a príjemní, a preto nás úprimne tešilo, že im s kobercom môžeme pomôcť. Ona sa hneď skraja predsa len spýtala, či im môžeme ešte popísať postup, ktorý pri čistení používame. Doplnila, že keby predsa len niečo nevyšlo ako má, chcela by byť pripravená na rodinnú pohromu.

Rád som s jej návrhom súhlasil. Pre mňa išlo viac-menej o bežnú rutinu, keďže sa mnoho zákazníkov dožaduje podrobnejších a bližších informácií, ktoré sa dotýkajú firemnej metódy čistenia. Začal som teda veľmi jednoducho a priamočiaro, aby sa môj výklad nezamotával do zbytočne odbornej úrovne.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA využíva na čistenie kobercov systém hĺbkového strojového čistenia, ktoré sa v súčasnosti považuje za technologickú špičku v danom odbore. Ide o modernú, progresívnu a veľmi účinnú metódu. Nie je preto prekvapivé, že každým dňom si tento postup získava u našich zákazníkov nielen viac dôvery, ale najmä – oslovuje stále nových klientov.  

Zjednodušene povedané…

Zjednodušene povedané. Hĺbkové strojové čistenie A SERVIS LIPKA pracuje s tromi základnými, navzájom previazanými prvkami. V prvom rade ide o výkonné a moderné čistiace stroje, jedinečnú a vo svojej špecifickej kategórii, celkom unikátnu chémiu a skúsených, výborne vyškolených a precízne pracujúcich ľudí.

Tento výnimočne zladený „trojboj“ potom tvorí začiatok, stred aj koniec každej úspešnej zákazky. Prirodzene, že náš prístup ku klientovi sa nesie v duchu partnerstva a otvorenosti. Každý zákazník tak má o našej práci a jej postupe, všetky relevatné a aktuálne informácie, aby vedel, čo môže od každého kroku očakávať.

Čistenie začíname výkonným kotúčovým strojom s rotačnými kefami, pomocou ktorého sa do hĺbky koberca zapracuje chemický roztok špeciálnej a unikátnej čistiacej kozmetiky od firmy Bosch RTS. Táto látka dokáže z koberca uvoľniť nielen bežné nečistoty, ale i staršie vrstvy špiny, a tiež roztoče, alergény a rôzne druhy zdraviu nebezpečných mikroorganizmov.

Vďaka tejto vynikajúcej kozmetike firmy Bosch RTS čistenú plochu koberca nielen do hĺbky náležite ošetríme, ale dosiahneme i jeho bezchybnú dezinfekciu, čo je pre nášho zákazníka vskutku nezanedbateľná výhoda. Mimochodom, iné metódy čistenia takýto bonus – v tomto rozsahu a forme – ani zďaleka neposkytujú.

Akonáhle vykonajú chemický roztok a kotúčový stroj svoju časť práce, môže nastúpiť druhá fáza čistenia, ktorou je vysávanie. Tento dôležitý krok však nerealizujeme dajakým obyčajným vysávačom, ale používame výnimočne silné, až trojmotorové vysávacie stroje, ktoré dokážu pri koberci odviesť kus pozoruhodnej práce.

Náš vysávač tak spoľahlivo odstráni všetky zvyšky…

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučovNáš vysávač tak spoľahlivo odstráni všetky zvyšky čistiacej peny, spolu s ňou tiež prítomné alergény, roztoče, ako aj zájdenú, rokmi neodstránenú špinu. Tu sa však jeho pomoc nekončí. Sila a výkon tohto stroja zabezpečia, že z koberca vysajeme i prebytočnú vodu a vlhkosť, takže klient môže po skončení našej práce celú plochu normálne používať.

Ak sa to pokúsim zhrnúť. Hĺbková strojová metóda firmy A SERVIS LIPKA ponúka zákazníkom nielen dokonalú čistotu každého koberca, výnimočnú kvalitu práce a profesionalitu obsluhy, ale tiež zdravotnú nezávadnosť každého centimetra oštetrenej tkaniny. Jednoducho – moderný, precízny a bezkonkurenčne odvedený kus roboty.

Bolo vidno, že slečna je už značne netrpezlivá, a preto sme skončili so slovami a prešli k činom. Nepoviem tu asi nič nové, ale celý koberec sme mali vyčistený zhruba do hodiny, pričom sa v oblasti zlovestnej škvrny od karamelu, neukázali žiadne problémy, skôr naopak.

Kobercu sme vrátili jeho jednoliatu farbu…

Kobercu sme vrátili jeho jednoliatu farbu, krásu a sviežosť, takže naša mladá dvojica mohla byť s výsledkom právom spokojná. To usmievavé dievča malo takú radosť, že si neodpustilo aj jeden drobný žart, keď sa ma začalo smrteľne vážne pýtať, čo teraz, preboha, povie rodičom, veď takýto koberec im ani ukázať nemôže.

Zhruba dve-tri sekundy sme všetci traja v predsieni zamrzli, no napokon ma osvietilo a nedal som sa chytiť do pôvabnej ženskej pasce. No, čo by ste im mali povedať, začal som. Skúste ich medzi dverami bytu prekvapiť a oznámte im, že máte pre nich prekvapenie. Buď priznáte, že koberec sme čistili my a naša firma A SERVIS LIPKA alebo nás z toho vynecháte a dáte im najavo, že víkend ste spolu s priateľom venovali domácim prácam, hmm?

Mladí sa na seba krátko pozreli a začali sa smiať, takže mi bolo jasné, že si našu robotu na pár okamihov požičajú. Osobne budem spokojný s každým riešením, pretože to najpodstatnejšie je vždy len jedno – spokojný klient, ktorý sa ku nám rád vracia.