cena odstránenie graffitiPriznám sa, že dlho som odmietal zažité úvahy, že by syn mal prevziať žezlo, či remeslo, po svojom otcovi. Zdalo sa mi to trochu mimo dnešného globálneho a rýchleho sveta. Môj otec sa ale hneď po Novembri pustil do podnikania. Otvoril si obchod s elektronikou, počítačmi a všetkými tými digitálnymi zázrakmi, čo sa nám do života akosi nahrnuli.

Mne sa chcelo cestovať a prežiť svet za humnami, takže som z domu celkom rýchlo vypadol. Nakoniec som však skončil ako študent v zahraničí a strávil tu niekoľko rokov. Doma som sa ukazoval len počas sviatkov, prázdnin a iných rodinných zrazov. Otcovi sa ale celkom darilo a jeho obchod viac-menej slušne prosperoval.

Jedného dňa sa ale veci dokonale otočili. Otec dosť vážne ochorel a hrozilo, že jeho biznis postupne skončí, keďže v rodine nebol nikto, kto by sa mu chcel venovať. Napokon sa celá moja filozofia z mladých rokov ukázala ako mylná. Vrátil som sa domov a rovnými nohami skočil do rodinného sveta s elektronikou.

Našťastie…

ako odstrániť graffitiNašťastie, technický talent a vzdelanie mi nechýbali, takže aspoň zo začiatku to ako-tak išlo. Postupne ma ten kolotoč dokonale zamestnal, až sa mi zdalo, že to takto malo byť už od samého začiatku. Zopár vecí sa na však našom podnikaní zmenilo. Pribudli nové možnosti, šance a riešenia, takže postupom času sa z otcovho shopu stala celkom známa značka.

Potom prišlo prikúpenie pozemku a prestavba celého objektu, takže po pár rokoch tu namiesto malého obchodíku, vzniklo moderné centrum s predajom, servisom, poradenstvom a mnohými inými službami v oblasti IT technológií, zabezpečenia budov a pod.

Žiaľ, otec sa tejto premeny už nedočkal. A tak som sa často v duchu utešoval, že je so mnou snáď spokojný a na našu rodinnú značku hrdý. Niečo podobné mi vírilo hlavou aj v to kalné ráno, keď ma celkom nečakane a hrozivo „privítala“ fasáda nášho centra poznačená graffiti.

Veľa…

čím odstrániť graffitiVeľa vecí ma len tak nerozhádže, ale toto bola vážne silná káva. Ten príšerný vandalizmus zmenil stenu na jednoliaty farebný chaos bez najmenšieho vkusu a logiky. Takže celý vchod získal surreálny nádych starého diaľničného mosta, kdesi ďaleko za mestom.

Po prvotnom šoku a káve som správcu budovy požiadal, aby rýchlo našiel dajakú firmu, čo dá tú fasádu do poriadku. Lebo takto sa predsa prezentovať nemôžeme. Všetko sa ešte v ten deň postupne rozbehlo a ja som veril, že onedlho bude ten nechutný príbeh len minulosťou.

Čistiaca firma sa našla obratom a o pár dní na fasáde už pracovali. Výsledok ma však nijako nepresvedčil, či lepšie povedané, sklamal. Farebné plochy boli síce po čistení trochu bledšie a z diaľky sa fasáda zdala byť v poriadku, no stačila zmena svetla, uhla pohľadu, či väčšie priblíženie a graffiti bolo späť, vo svojej plnej a odpudivej kráse. 

Nakoniec…

najlacnejšie odstránenie graffitiNakoniec som sa z duše a zdravo napálil a súhlasil s nebohým otcom, že isté veci musí chlap skrátka chytiť poriadne za límec. Večer som teda sedel za kompom a postupne začal hľadať firmu, ktorá nemá len svalnaté reči, ale ponúka skutočné činy.

Postupom času mi v téme odstraňovania graffiti začala najsilnejšie „svietiť“ upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Spoločnosť na seba pomaly nabaľovala množstvo kladných odkazov, recenzií a poďakovaní. Desiatky a stovky klientov boli spokojní s jej prácou, prístupom, kvalitou aj chovaním.

Keďže som vždy mal vysoké nároky na profesionalitu odvedenej práce, cítil som, že A SERVIS bude zrejme to pravé. Nakoniec, informácií bolo na webe dostatok a všetky ma presviedčali o tom, že ide o spoločnosť, ktorá za dvadsať rokov svojich služieb klienta ešte  vedome nesklamala, ale naopak, zákazník pre ňu bol a ostáva vždy na prvom mieste. 

A tak…

prípravky na odstránenie graffitiA tak som sa dozvedel, že spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka svojim klientom – okrem iného – najrôznejšie druhy služieb, ktoré sú úzko zviazané s problémom graffiti. Rieši ich odstraňovanie, vyčistenie, realizuje ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky.

Firma taktiež dlhodobo napĺňa jedinečný program pod názvom Systém čistých budov. Tento program zahŕňa nielen veľmi účinnú prevenciu a kvalitnú antigraffiti ochranu. Ale aj účinný proces rýchleho odstraňovania novovzniknutého graffiti. Vždy podľa zmluvných podmienok medzi firmou a jej klientom.

Jedinečnú metódu čistenia a ochrany fasád už viac ako dostatočne preverili roky odbornej praxe spoločnosti A SERVIS. Firma uvádza, že pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré predtým neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, sa pohybuje celková úspešnosť v intervale od 60 do 90 percent.

Pri…

kvalitné odstránenie graffitiPri ušľachtilých materiáloch, ako je napríklad mramor, žula prírodný kameň, či teraco, sa mimoriadne agresívna sprejová farba dokáže dostať hlboko do samotnej štruktúry materiálu. Aj preto býva jej odstránenie problematické. Na ploche poškodenej sprejom tak rýchlo vznikajú výrazné mapy.

Najvýhodnejším riešením takýchto zvláštnych prípadov potom býva špecializovaná firma, ktorá zvládne takto badateľne poničenú plochu, napr. žuly, citlivo a odborne ošetriť a celý povrch kryštalizovať, čo znamená, že na povrch sa dostane opät čistý kameň.

V situácii, keď sa má čistiť bežná fasáda alebo štruktúrovaná omietka, musí klient počítať s tým, že sa čiastočne odstráni aj pôvodná farba fasády. Graffiti potom špecialisti firmy úplne zjemnia, a to až na úroveň akéhosi obrysu. Miesto býva následne zatreté vhodnou, prípadne vopred namiešanou farbou.

Keď…

kto odstráni graffitiKeď sa klient pokúša graffiti odstrániť „na vlastné tričko“ a plochu iba narýchlo pretrie farbou, graffiti mu začne rýchlo zase presvitať. Takže po čase sa objavia všetky pôvodné obrazy. Ako vidno, tento insitný postup neposkytuje záruku uspokojivého výsledku.

Treba tiež pripomenúť, že technológia firmy A SERVIS nedovoľuje čistenie v prípade, ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupňov. Najlepšia tak býva účinná antigraffiti ochrana. Špeciálny náter naviac fasádu ochráni aj od bežného atmosférického znečisťovania a agresívnej špine zabráni, aby začala postupne prenikať do štruktúry múru.

Firma A SERVIS v rámci svojho programu – Systém čistých budov – poskytuje svojim klientom nielen precízne a jednorázové odstránenie graffitov, či účinný antigraffitový náter, ale promptne zrealizuje servisnú, akútnu údržbu novopoškodených plôch.

Možno…

odstránenie graffiti z fasádyMožno konštatovať, že uvedený systém  čistenia sa  časom veľmi  osvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť. Ak upratovacia a čistiaca firma A SERVIS vyčistenú fasádu ošetrila antigraffiti náterom, budúce odstraňovanie nových čarbaníc stojí už iba zlomok pôvodnej ceny.

Spoločnosť svojim klientom pravidelne zdôrazňuje, že starostiam s graffiti sa dá pohodlne predchádzať aplikovaním špeciálnej antigraffitovej ochrany. Tento výnimočný náter predstavuje stopercentnú formu ochrany pred novými graffiti na stenách a fasádach, čo tvorí kľúčový posun v oblasti ich účinnej prevencie a ochrany.

Pri hladkých povrchoch sa zvyknú nanášať 3 vrstvy antigraffiti náteru. V prípade pórovitých a nerovných plôch, treba však naniesť šesť až dvanásť vrstiev. Antigraffiti náter AGO pritom možno aplikovať na najrôznejšie druhy povrchov, vrátane plastov. Regulérna aplikácia náteru je taktiež závislá od konkrétneho počasia.

Antigraffiti…

odstránenie graffiti z betónuAntigraffiti náter typu AGO ale firma aplikuje aj na zložitejšie povrchy, napr. marmolit. Konkrétne pri tomto type povrchu býva antigraffitová ochrana obzvlášť výhodná. Ak je totiž marmolit „nahý,“ teda bez antigraffiti náteru, je technologicky nemožné graffity dostatočne odstrániť. Jedinou cestou potom býva nová vrstva marmolitu.

Samozrejme, že spomínané služby spoločnosti A SERVIS sa hodia hlavne pre budovy a plochy, ktoré sprejeri radi a často navštevujú, zároveň ale ide o zvlášť spoľahlivú a účinnú ochranu stien a fasád v blízkosti veľkých stavieb, rušných ciest, diaľnic a podobne.  

V prípade, že firma Čistenie, odstraňovanie grafitov u svojho zákazníka zrealizuje špeciálny antigraffiti AGO náter, automaticky klientovi vzniká zmluvná záruka, že na danom mieste v Českej republike, na Slovensku alebo v Rakúsku, bude nové graffity zlikvidované do dvoch týždňov.  

Rýchle…

odstránenie graffiti z tehálRýchle a profesionálne odstránenie graffitov je taktiež dôležité i z pohľadu uvádzaného programu – Systém čistých budov. Ukázalo sa, že ak sa nové graffiti odstraňujú čo najrýchlejšie, sprejeri na vlastnej koži sklamane zistia, že ich veľká snaha a nemalé investície do farieb sa im nevplácajú a radšej zmenia pôsobisko.

Myslím, že budete mať podobný názor ako ja. Po týchto riadkoch a cenných informáciách, totoiž už pre mňa nebol žiadny problém rozhodnúť sa. Komu zverím svoju fasádu do rúk. Presvedčila ma dlhoročná tradícia, kvalita služieb, profil samotnej firmy, ich prístup, a najmä cenná filozofia, že zákazník vo firme A SERVIS stojí vždy na prvom mieste.

Všetky tieto myšlienky sa mi potvrdzovali už pri mojom prvom, úvodnom telefonáte. Slečna mala nielen príjemný hlas, ale mala dokonalý prehľad o službách, postupe, termínoch a možnostiach, ktoré má zákazník k dispozícii.

Keďže…

ochrana pred graffitiKeďže naše IT centrum beží vlastne šesť dní v týždni, okrem nedele, mal som otázku. Či bude likvidácia graffiti možná aj počas nastávajúcich dvoch voľných dní. To viete, nemôžem si dovoliť prevádzku zatvoriť. Prípadne nechať ohrozovať náročnými čistiacimi prácami našich zákazníkov, ktorí si u nás naplánovali návštevu.

Ale obával som sa úplne zbytočne. Firma A SERVIS LIPKA mi vyšla dokonale v ústrety, a to v každom smere. Nielenže som dostal presné a jasné informácie ohľadom čistenia graffiti na mojej fasáde, ale termín počas dvoch voľných dní bol pre firmu úplnou samozrejmosťou, čo ma utvrdilo v presvedčení, že som oslovil skutočných profíkov.

Hneď na druhý deň som si v mailovej pošte našiel potrebné detaily, vrátane ceny. Uznávam, z pohľadu financií nie je firma A SERVIS práve ľudová, no kvalita odjakživa niečo stála, to je bez debaty. Nakoniec, všetky tie kladné recenzie a klientské poďakovania o kvalite služieb svedčia. Pričom jedným dychom dodávajú, že rozhodnúť sa pre A SERVIS bolo správne.

Nakoniec…

antigraffitová ochranaNakoniec som sa dočkal a po pár dňoch sa dvojica usmiatych pracovníkov objavila pred mojim centrom. Páni si posprejovanú fasádu so záujmom prezreli a dali najavo presne to, čo pri pohľade na graffiti cíti každý normálny a slušný človek: načo je toto komu dobré? V zásade nič proti umeleckému slobodnému vyjadrovaniu, ale ničiť ním majetok iných…

O malú chvíľu sa však už obaja títo profesionáli venovali len svojim pracovným úlohám. Po prvých úkonoch mi bolo dostatočne jasné, že sú spolu dokonale zohratí a takúto náročnú robotu majú doslova v malíčku. Nakoniec, stačilo ich chvíľočku sledovať.

Pripravenými chemickými prípravkami odstránili aj ten najmenší kúsok graffiti, pričom pracovali tak sústredene a precízne, že všetky tie krikľavé fľaky takmer „vygumovali.“ Na  ploche totiž po nich zostal iba akýsi neurčitý tieň, ktorý dával tušiť, že tu niečo bolo.

Jeden…

AGO na všetky povrchyJeden z pracovníkov zdôraznil, že mnoho klientov často neodolá a nové graffiti na svojej stene rýchlo pretrú fasádnou farbou. Majú  skrátka pocit, že problém vyriešili. Áno, farba na krátky čas graffiti zakryje, no pomerne rýchlo sa všetky škvrny ukážu znova. Napokon im neostáva nič iné, len osloviť skutočných profíkov. 

Obaja odborníci potom celú vyčistenú plochu mojej fasády pretreli zvlášť namiešanou farbou, ktorá kopírovala pôvodný odtieň celej steny. Po vysušení plochy prišiel k slovu spomínaný ochranný antigraffiti náter AGO. Na ploche tak rýchlo vytvoril spoľahlivý a účinný ochranný štít proti novým útokom sprejerov.

Páni z firmy A SERVIS mi potom – s očividne dobrým pocitom – povedali, že ak by sa aj dajaký nový sprejerský pokus na tejto stene objavil, po aplikácii tohoto AGO náteru bude jeho odstránenie už len rýchlou, takmer rutinnou hračkou.

Keď…

rady ako odstrániť graffitiKeď bolo po všetkom, musel som obom pánom srdečne poďakovať, lebo to čo dokázali bolo vážne skvelé. Fasáda nášho IT centra sa vrátila presne tam, kde kedysi bola. Celá plocha ostala perfektne čistá, a navyše spoľahlivo ochránená.

Vďaka odborníkom firmy A SERVIS LIPKA som sa tak nielen zbavil odpudivého problému, ale našiel spôsob ako mi v budúcnosti účinne a presne čeliť. Ak teda máte u vás doma alebo vo firme podobné „graffiti starosti,“ a nepoznáte na ne odpoveď, po týchto riadkoch je tu aj pre vás unikátne riešenie v podobe skvelej metódy spoločnosti A SERVIS LIPKA.